Zbohatnout. To je sen většiny mladých lidí. Není na tom nic špatného. Peníze potřebuje k životu opravdu každý. Navíc nás v mládí škola i rodina neustále připravuje na to, že budeme muset začít vydělávat. Potom je tedy pochopitelné, že každý hledá nejjednodušší cestu. Je ale nepochopitelné, že to všichni dělají tak špatně.
Peníze – opravdu je potřebujeme?
Peníze, peníze, peníze. Témat okolo peněz je nespočetně mnoho. Proto se i může zdát, že nám peníze škodí. Peníze dělají korupci, peníze znečišťují životní prostředí, peníze utlačují chudé atd. Může být pravda, že peníze jsou špatné, ovšem jen tehdy, jsou-li špatně použity. Nepojmenovávejme tedy peníze jako tvůrce všeho zla. Peníze mohou být použity i na dobré účely. Když se tedy v tomto článku snažíme přijít k penězům, tak jen k těm dobrým.
Chudý táta nadává, ale nečiní
Máte-li chudého tátu, tak se od něj asi nic nenaučíte. Jestli vám poradil, že se máte hodně učit, tak to byla jistě dobrá rada. Učit ano, ale od koho? Uvědomili jste si, od koho jste se prozatím učili?
Mnozí asi odpoví, že většinu vědomostí nastřádali ve školských zařízeních nebo samostudiem. Od koho jste se tedy učili bohatnout, když jste nepoznali žádného bohatého člověka?
Možná vás tato úvaha zaskočila. Je opravdu těžké „sehnat bohatého člověka“, od kterého se můžete učit. Jestli tedy nevíte o někom, komu se už zbohatnout podařilo, tak vám dám menší tip. Robert Kiyosaki.
Robert Kiyosaki je v dnešní době zazobaný miliardář. Před tímto obdobím se však setkal s různými etapami života, dokonce i s bezdomovectvím. Potkat ho se vám asi nepodaří, ale z jeho myšlenek můžete čerpat třeba z kiny Bohatý táta, chudý táta.
Naučte se vydělávat vlastní peníze
Robert Kiyosaki kromě toho, že se máte stýkat s bohatými lidmi, dále radí: naučte se vydělávat vlastní peníze. Nikoho totiž nespasí peníze cizích lidí. Rychle získaných peněz si lidé neváží, protože nevědí, co všechno nabytí peněz obnášelo. Proto nemá žádnou cenu peníze darovat. Peníze se musíte naučit vydělávat vy.
Krysí závod
Někdo vkládá svůj potenciál do studia. Je to dobrá úvaha, protože vzdělanější lidé mají lepší plat. Budete-li však dávat peníze do stejných zdrojů, tak budete pořád ve stejném krysím závodě.
Tedy, abyste tomu správně rozuměli. Krysí závod je jakési běhání bez konce. Neustále musíte vydělávat peníze, které rychle utrácíte, takže je zase musíte vydělat. Robert Kiyosaki vám poradí, jak z krysího závodu co nejdříve uniknout a jak si vytvořit pasivní příjem. Své znalosti dokážete zhodnotit jen dobrou investicí, nikoliv neustálou prací.
Kde tedy začít?
Jestli jste tento článek dočetli až sem, tak jste již začali. Nyní už jen stačí pokračovat a uvidíte, že se vám brzy bude dařit lépe. Budu velice rád i za případnou zpětnou vazbu a těším se na všechny komentáře k tomuto článku.