Filmovou databázi „csfd“ jistě všichni známe. Vyhledáme si tam jakýkoli film, který jsme shlédli nebo o tom alespoň uvažujeme. V této chvíli je web „dobrý kamarád“, jelikož nám sdělí nejen obsah, režiséra, herecké obsazení a žánr filmu, ale i hodnocení a komentáře uživatelů s jejichž názorem se můžeme ztotožnit a tudíž si vyvodit, zda se nám film líbit bude či nikoli. A přesně na tomto principu funguje i „cbdb“- Česká bibliografická databáze.
Registrace do databáze je snadná a přináší s sebou množství výhod. Za jednu z nejefektivnějších se označuje vlastní databáze knih. Jinak řečeno vytváření přehledného čtenářského deníku. Jednoduše vyhledáte knihu, kterou jste přečetli a jedním kliknutím si ji přidáte do seznamu „přečtených knih“, můžete ji i ohodnotit, okomentovat a popřípadě ještě přidat do svých „oblíbených knih“, čímž si tedy začínáte vést seznam vašich TOP knížek.
Už od první návštěvy webu se na vás ze všech stran chrlí tipy na knížky, které mnozí z vás mohou ocenit. Pod lákavým názvem či titulní stranou, které vás nutí k rozkliknutí, se vám okamžitě zobrazí dostatečné množství informací o knize, aby vás zaujala natolik, že si ji rozhodnete přečíst. A přesně pro tyto situace má „cbdb“ praktickou „vychytávku“. Posledním seznamem knížek, který si můžete sami poskládat, je seznam „chci si přečíst“.
Rozhodně by se neměly opomíjet sekce, jako třeba literární akce, uživatelské fórum, žebříčky, sekce spisovatelů, abecední seznam knih nebo bazar, kde můžete knihy koupit či prodat. Česká bibliografická databáze bude jistě dobrým pomocníkem nejen pro milovníky knih, ale pro všechny, kteří někdy něco přečetli.