Překladatel, kreslíř, grafik, básník, ale i pastýř ovcí. Tím vším byl Bohuslav Reynek (31. května 1892 Petrkov – 28. září 1971 Petrkov). Díla, která vytvořil, můžeme shlédnout již na třetí výstavě od jeho úmrtí v roce 1971. První dvě výstavy byly pamětihodné. Ta třetí, pořádaná v dnešních dnech v Domě u Kamenného zvonu je zaměřena na grafickou tvorbu spolu s básnickou. Výstava je přístupná od 23. listopadu 2011 do 29. ledna 2012.
Syn statkáře Bedřicha Reynka studoval reálku v Jihlavě. Studia na vysoké škole ukončil po několika týdnech a začal cestovat. Jeho první cesta vedla do Francie. Zde si našel také ženu, básnířku Suzanne Renaudovou, které překládal básně. V roce 1936 se s rodinou vrátil do Petrkova, kde se naplno věnoval své tvorbě, jak grafické, tak básnické. Reynek nebyl od roku 1948 vydáván ani vystavován. Dnes jeho díla oceňujeme jako skvosty své i nynější doby. Jeho díla balancují na hraně mezi grafikou, malbou i kresbou.
Výstava kterou připravila Galerie hlavního města Prahy s kurátory Renatou Bernardi a Pavlem Chalupou na nachází ve dvou podlažích a přízemí, tudíž se jedná o velice bohatou výstavu. Je zde k vidění jak Reynkova grafická, malířská i básnická tvorba, tak i 18minutový dokument z roku 1969, kde můžeme shlédnout autentický rozhovor s Bohuslavem Reynkem. Celá výstava je chronologicky řazena od počátků tvorby až po díla na sklonku života. V posledním patře jsou vystaveny rydla a knihy s nimiž Reynek pracoval.
Tato bohatá výstava nadchne velikou škálu diváků. Pro oblíbence Reynkovy grafické tvorby jsou zde cykly Job, Don Quijote, pro příznivce malby jsou zde olejomalby z dob Reynkova studia, kdo miluje poezii přečte si ukázky z básnických sbírek. Výstava je souhrnem celé životní tvorby Bohuslava Reynka a své si zde najde každý.