Jake Gylenhaall se do Anne Hathaway zamiloval už ve Zkrocené Hoře, ale trvalo mu zřejmě celých 5 let, než se vyrovnal se svojí filmovou sexuální orientací a pochopil, co k této ženě opravdu cítí. Film Láska a jiné závislosti Edwarda Zwicka (Krvavý diamant, Poslední samuraj) by bez této ústřední dvojice nejspíš zapadl jako promarněná šance, ale právě uvěřitelná chemie mezi třicetiletým hezounem Gylenhaallem a křehce šaramantní slečnou Hathawayovou drží tento romanticko-dramatický film nad vodou.
Jake Gylenhaall v roli farmaceutického reprezentanta Jamieho nekompromisně sází na svůj úsměv a bezchybný účes. Anne Hathaway, která snad jiné než romantické filmy netočí, pak od svého debutu v Deníku princezny přeci jen dozrála v slušnou herečku a spolu s půvabem charakterizuje její herecký výkon výrazová střídmost, pečlivě sázená tam, kde je jí dějově potřeba.
V příběhu podle knižní předlohy skutečného Jamieho Reida „Hard Sell: The Evolution of a Viagra Salesman“ dealer léků Jamie Randall i přes počáteční peripetie rozjíždí svůj byznys s Viagrou. V nemocnici potká chytrou Maggie, navenek tvrdě se tvářící Parkinsoničku s uměleckými sklony. Maggie se pere se svojí nemocí, Jamie je zase tak trochu bezcitný sukničkář. A přesto je to ona, kdo nakonec vyprovokuje jejich první sexuální sblížení. I když nic neslibuje a Jamieho brzy vypoklonkuje, dvojice po počátečním opatrném rozjezdu rozehraje nekonvenční romantický duet. V druhé půlce film očekávaně zhořkne, když se středobodem jejich soužití stane Maggiina nemoc a Jamieho zoufalá snaha nalézt pro ni neexistující léčbu.
Ústřední pár doplňuje Jamieho tlustý bratr Josh (Josh Gad). Nedosahuje sice komediálních kvalit kupříkladu Setha Rogena, ale svoji funkci ve filmu má: tenhle otravný pupkáč alespoň vyvažuje tam, kde už se zdá, že romantický příběh přespříliš zesládl.
I když s námi film hraje otevřenou partii a nijak nezastírá, že jde především o stravitelný příběh pro citlivé holčiny milující Jakea Gylenhaalla, pasáže, které přibližují život lidí s Parkinsonem, jsou empatické a rozhodně neuráží. Tragika očekávání, kterou přináší Maggiina nevyléčitelná, neustále se zhoršující choroba a její čím dál zřetelnější projevy také není nikterak falešná.
Stojí tedy Láska a jiné závislosti za zhlédnutí ? Asi ano. Možná právě pro ten občasný soucitný pohled do světa nemocných, možná proto že Gylenhaall a Hathaway spolu tak nějak organicky fungují, každopádně určitě proto, že „…potkáte tisíce lidí a žádný z nich ve vás nic nezanechá. Potom potkáte jednoho člověka a váš život se změní…..“