• Magazín
  • Čtenářský deník
  • Maturitní otázky
    • Magazín
    • Čtenářský deník
    • Maturitní otázky

Studujte cizí jazyky efektivně a s chutí

29. března 2011 Petr Homoky PR článek
Foto: dreamstime.com

Studium cizích jazyků je v dnešní době opravdu trendy. Požadavky na znalost cizího jazyka se již pěstují na základních školách, přičemž na školách středních a vysokých se tento požadavek bere jako samozřejmost.

Žijeme v zemi, jejíž jazyk není moc v podvědomí, a proto pokud budete chtít cestovat, tak pravděpodobně jen s češtinou neuspějete.

Učení jazyka je pro někoho vášní a pro mnohé utrpení. Proč se ale trápit, když vás to stejně tak jako tak nemine? Změňte utrpení v koníček. Zamyslete se – pokud vás něco baví, něco vás zajímá, tak se přeci nové věci učíte rádi, se zapálením a zálibou.

Chtěli byste například navštívit Londýn? Učíte se anglicky, ale moc vám to nejde a hlavně vás to asi nebaví. Co si takhle na léto zakoupit letenku na víkend do Londýna. Pokud budete opravdu natěšeni, tak si budete o všech památkách, zvycích a místech v Londýně číst – samozřejmě jen v angličtině. Čtením článkǔ ši procvičíte slovní zásobu a samotným výletem do Anglie si rozšíříte svoje komunikační schopnosti.

Pokud byste chtěli umět například francouzsky, tak jeďte také samozřejmě do Francie. Místo procvičování čtením článků však začněte se základy jazyka, jelikož ty jsou nejdůležitější a na nich to celé stojí. V tomto případě, kdy neznáte v podstatě nic, doporučuje se nějaká učebnice pro samouky, která by vám měla do začátku pomoci.

Nejdůležitější ze všeho je opravdu nějakou zemi, kde se mluví vaším (cizím) jazykem, navštívit, a to proto, že vás to bude motivovat k dalším krokům ve vašem vzdělání.

Udělej nám radost a sdílej dál!<br>Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Mohlo by tě taky zajímat
Další článek v kategorii PR článek

Dřevěný nábytek – to pravé pro vaši zahradu

Komentáře
Jan Šablatura
29. března 2011

Další článek o ničem a který jsem vůbec nemusel číst. Kdyby byl psán alespoň z pohledu autora, že se začal učit mandarínštinu, byl by zajímavější…

Pavel Chodil
29. března 2011

Hezký tip na novou učebnici, nicméně z osobního hlediska raději studuji „nízkorozpočtovým způsobem“ a peníze utrácím raději jinde.
Proč bych je taky měl utrácet za studium jazyků, když je na internetu taková úžasná stránka (kterou jistě všichni znáte – stačí zadat na Google angličtina).
Jen je potřeba opravdu jak se píše v článku – učit se s chutí, a ne jen proto, že to vyžaduje paní učitelka. Aj se učte proto, protože to budete potřebovat a nemusíte ani nikam cestovat. Životopis bez znalosti AJ je skoro sebevražda.
V první řadě si najděte čas na studium Aj a začněte od začátku (i když některé základy už můžete umět).
Najděte si motivaci! Mě paní učitelka s pětkami nikdy dost nemotivovala.
Protože jsem na AJ pěkně sral a teď se ji teprve začínám pořádně učit (protože mám motivaci), tak zde třeba někdy připíšu i své rady.

Martin Tancoš
29. března 2011

Miluju JAPONŠTINU

Přidat komentář

© Akademos, a.s. Všechna práva vyhrazena. Další projekty: ZOO Magazín | Efektivní Učení | Logické Myšlení | Nejlepší online hry | Muž v zástěře – kuchařka nejen pro muže