O Facebooku toho bylo řečeno už plno, od nesmyslných statusů až po hry, která tato síť vytvořila. V dnešním článku se podíváme znovu na Facebook, hlavně na to, co všechno do něj vkládáme.
Z mých článků a zabarvenosti textu jste mohli snadno vypozorovat, že nejsem velký fanda těchto sítí. Myslím, že myšlenka je to dobrá, ale to, co denně vídám na profilech ,,mých kamarádů“, je katastrofa.
Velké procento lidí si do profilu aktivně píše a vkládá každou sebemenší blbost. Duchaplné texty o cestě do školy, či práce apod. Pokud jsou informace pravdivé, dalo by se pak říci, že si dotyční vytvářejí svůj velice podrobný životopis.
Tuto formu seberealizace asi pokládají za dobrý nápad. Potřebu upozornit na sebe a strhnout pozornost. Přirovnala bych to k bulváru, jen tady dotyční zcela dobrovolně pitvají sami sebe. A proč? Aby si to mohla jiné vysoce inteligentní individua přečíst a vložit tak svůj další zajímavý komentář.
Možná namítnete, že vy, nebo váš kamarád tam vkládáte pouze věci zajímavé, nebo podobný fakt, či výmluvu. Já ovšem popisu skupinu lidí, co nevloží jednou denně status zajímavý, nýbrž lidi, kteří neviděli tlačítko odhlásit a pro které není problém vkládat si pět a více statusů denně. Tito lidé mají pak stěží nějaký skutečný život, se kterým by byli spokojení.
Není vyloučené, že namísto životopisu se jednou dočkáme doby, kdy si budeme potencionálního šéfa dávat do přátel. Pokud by měl dotyčný soudnost, pohovorem by prošel jen málo kdo.
Teď už dost kritiky populace a podívejte se na jedno video k tématu. S názvem: „Život na Facebooku“