Černé tetování je klasika a už dávno se u nás zabydlelo i to barevné. Novinkou je bílé tetování, které je vidět jen lehce. Stává se tak velice osobním a utajeným, pro naše vlastní oči. Popularitu si získalo především v Americe mezi celebritami. Dnes se šíří do okolního světa.
Tento trend se rozšířil především v Americe, odkud postupně putuje do celého světa.
Módní hit dnešní doby neminul ani celebrity. Tetovat bílou barvou se nechaly např Rihanna a Lindsay Lohan se svým nápisem Breathe (anglicky „dýchej“) na vnitřní straně zápěstí. Kate Moss si nechala na bok vyobrazit řadu bílých srdcí. Nápis na zápěstí zvolila i Jasmine Lennard, Amore Appassionato (italsky „vášnivá láska“).
Bílé tetování je doporučováno lidem, kteří tetování chtějí, ale nemohou si ho dovolit příliš výrazné, nebo naopak těm, pro které je vyobrazený motiv velice osobní a netouží se jím chlubit. Mají jej sami pro sebe, pro svůj pohled.
Vhodné je i pro lidi, kteří si chtějí projít procesem tetování, ale o samotný výsledek už jim tolik nejde.
Stejně jako jako u klasického černého či barevného tetování se motiv nejprve předtiskne na kůži a zákazník má možnost se podívat na umístění.
Bílý inkoust je hustší než černý a barevné, proto je linka silnější a působí plasticky. Proto se tetují jednoduché obrazce. Složitější by nemusely dopadnout dobře. Doporučuje se nevybírat místo s pihami či kožními vadami – tetování by pak mohlo vypadat nerovnoměrně či zaniknout.
Dbejte pečlivě na výběr tatéra – pokud je tetování provedeno špatně, může zrůžovět či zežloutnout. Preciznost je zase důležitá proto, aby tetování nevypadalo jako jizvy. Najde se mnoho tatérů, kteří tento způsob zavrhují díky nejistým výsledkům tatérovy práce.
Na rozdíl od klasického černého inkoustu se bílý aplikuje mnohem hlouběji a tento proces je doprovázen nepříjemným štiplavým pocitem.
Reakce na bílý inkoust mohou být mnohem horší a kůže jej přijímá hůře, než černý. Může dojít k otoku či vyrážce. Často se stává, že není přijat vůbec a tetování se postupně vytratí.
Bílá barva na slunci bledne mnohem rychleji než u klasického tetování. Proto se tetuje na místa méně vystavená slunci.
Obecně se takovýto způsob zdobení kůže doporučuje spíše lidem se světlou barvou pokožky. Pokud se však světlá pokožka opálí, tetování vynikne; v zimě naopak bude méně zřetelné.